Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 20850

On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies


Jardas, Cvetan; Pečarić, Josip; Roki, Rajko; Sarapa, Nikola
On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies // Glasnik matematički, 32(52) (1997), 201-206 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 20850 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies

Autori
Jardas, Cvetan ; Pečarić, Josip ; Roki, Rajko ; Sarapa, Nikola

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 32(52) (1997); 201-206

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
inequalities for finite sums and infinite series; entropy of discrete probability distribution; convex function

Sažetak
In this paper we give some generalizations of an inequality which has been proved by Pečarić and Persson. As a consequence of these results we obtain some inequalities for entropies of discrete probability distributions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117006
037008

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Rajko Roki (autor)

Avatar Url Nikola Sarapa (autor)

Avatar Url Cvetan Jardas (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Jardas, Cvetan; Pečarić, Josip; Roki, Rajko; Sarapa, Nikola
On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies // Glasnik matematički, 32(52) (1997), 201-206 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Jardas, C., Pečarić, J., Roki, R. & Sarapa, N. (1997) On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies. Glasnik matematički, 32(52), 201-206.
@article{article, year = {1997}, pages = {201-206}, keywords = {inequalities for finite sums and infinite series, entropy of discrete probability distribution, convex function}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {32(52)}, issn = {0017-095X}, title = {On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies}, keyword = {inequalities for finite sums and infinite series, entropy of discrete probability distribution, convex function} }
@article{article, year = {1997}, pages = {201-206}, keywords = {inequalities for finite sums and infinite series, entropy of discrete probability distribution, convex function}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {32(52)}, issn = {0017-095X}, title = {On an inequality of Hardy-Littlewood-Polya and some applications to entropies}, keyword = {inequalities for finite sums and infinite series, entropy of discrete probability distribution, convex function} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Review





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font