Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 201646

Note on an Iyengar Type Inequality


Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Note on an Iyengar Type Inequality // Applied mathematics letters, 19 (2006), 657-660 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Note on an Iyengar Type Inequality

Autori
Franjić, Iva ; Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
Applied mathematics letters (0893-9659) 19 (2006); 657-660

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Iyengar's inequality; Steffensen's inequality; bounded second derivatives; perturbed trapezoidal rule

Sažetak
Using Hayashi's inequality, an Iyengar type inequality for functions with bounded second derivative is obtained. This result improves a similar result from [N.Elezović, J.Pečarić, Steffensen's inequality and estimates of error in trapezoidal rule, Appl.Math.Lett. 11(6) (1998) 63-69] and, for some classes of functions, the result from [X.L.Cheng, The Iyengar type inequality, Appl.Math.Lett. 14 (2001) 975-978].

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Iva Franjić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Note on an Iyengar Type Inequality // Applied mathematics letters, 19 (2006), 657-660 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Franjić, I., Pečarić, J. & Perić, I. (2006) Note on an Iyengar Type Inequality. Applied mathematics letters, 19, 657-660.
@article{article, year = {2006}, pages = {657-660}, keywords = {Iyengar's inequality, Steffensen's inequality, bounded second derivatives, perturbed trapezoidal rule}, journal = {Applied mathematics letters}, volume = {19}, issn = {0893-9659}, title = {Note on an Iyengar Type Inequality}, keyword = {Iyengar's inequality, Steffensen's inequality, bounded second derivatives, perturbed trapezoidal rule} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews