Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 191133

Maximally singular Sobolev functions


Horvat, Lana; Žubrinić, Darko
Maximally singular Sobolev functions // Journal of mathematical analysis and applications, 304 (2005), 2; 531-541 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 191133 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Maximally singular Sobolev functions

Autori
Horvat, Lana ; Žubrinić, Darko

Izvornik
Journal of mathematical analysis and applications (0022-247X) 304 (2005), 2; 531-541

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Sobolev function; Bessel potential; fractal set; Minkowski content; Sierpinski carpet

Sažetak
We construct a class of maximally singular Sobolev functions, that is, such that the Hausdorff dimension of their singular set is equal to $N-mp$. The result has been announced by the second author in [Chaos Solitons Fractals 21 (2004), p. 1287]. The precise values of lower and upper Minkowski contents of Sierpinski carpet are computed and applied to the study of asymptotics of some singular integrals.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
0036031

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb


Citiraj ovu publikaciju:

Horvat, Lana; Žubrinić, Darko
Maximally singular Sobolev functions // Journal of mathematical analysis and applications, 304 (2005), 2; 531-541 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Horvat, L. & Žubrinić, D. (2005) Maximally singular Sobolev functions. Journal of mathematical analysis and applications, 304 (2), 531-541.
@article{article, year = {2005}, pages = {531-541}, keywords = {Sobolev function, Bessel potential, fractal set, Minkowski content, Sierpinski carpet}, journal = {Journal of mathematical analysis and applications}, volume = {304}, number = {2}, issn = {0022-247X}, title = {Maximally singular Sobolev functions}, keyword = {Sobolev function, Bessel potential, fractal set, Minkowski content, Sierpinski carpet} }
@article{article, year = {2005}, pages = {531-541}, keywords = {Sobolev function, Bessel potential, fractal set, Minkowski content, Sierpinski carpet}, journal = {Journal of mathematical analysis and applications}, volume = {304}, number = {2}, issn = {0022-247X}, title = {Maximally singular Sobolev functions}, keyword = {Sobolev function, Bessel potential, fractal set, Minkowski content, Sierpinski carpet} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font