Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 175453

Testing Alzer's inequality for Mathieu series $S(r)$


Draščić, Biserka; Poganj, Tibor
Testing Alzer's inequality for Mathieu series $S(r)$ // Mathematica Macedonica, 2 (2004), 1-4 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
Testing Alzer's inequality for Mathieu series $S(r)$

Autori
Draščić, Biserka ; Poganj, Tibor

Izvornik
Mathematica Macedonica (1409-9721) 2 (2004); 1-4

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Mathieu series; Alzer's bilateral inequality

Sažetak
Consider the Mathieu series $S(r)= \sum_{; ; n=1}; ; ^\infty 2n(n^2+r^2)^{; ; -2}; ; . We interpolate the Alzer's bilateral bounding inequalityin the following manner. We find intervals $I_1, I_2$ such that \begin{; ; align*}; ; \frac1{; ; r^2+\kappa_1}; ; \le 2\int_1^\infty \frac{; ; [\sqrt{; ; t}; ; ]^2}; ; {; ; (r^2+t)^3}; ; \, dt \le S(r), \qquad & r \in I_1\\ S(r) < 4\int_1^\infty \frac{; ; [\sqrt{; ; t}; ; ]}; ; {; ; (r^2+t)^3}; ; \, dt + 2\int_1^\infty \frac{; ; [\sqrt{; ; t}; ; ]^2}; ; {; ; (r^2+t)^3}; ; \, dt\, \le \frac1{; ; r^2+\kappa_2}; ; \, \qquad &r\in I_2. \end{; ; align*}; ; Here $\kappa_1=1/(2\zeta(3)), \kappa_2=1/6$.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0112011

Ustanove
Pomorski fakultet, Rijeka

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews