Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 153043

The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field


Pasarić, Zoran
The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field // Glasnik matematički, 38 (2003), 58; 359-376 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 153043 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field

Autori
Pasarić, Zoran

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 38 (2003), 58; 359-376

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
random transport equation

Sažetak
The continuity equation in d-dimensional space with random velocity field defined by means of a vector-valued Gaussian process is studied. The expectation of corresponding evolution family of operators is explicitly derived, generalizing in a sense the evolution family corresponding to the conventional diffusion equation.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Geologija



POVEZANOST RADA


Projekti:
0119330
0098113

Ustanove:
Institut "Ruđer Bošković", Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Zoran Pasarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Pasarić, Zoran
The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field // Glasnik matematički, 38 (2003), 58; 359-376 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Pasarić, Z. (2003) The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field. Glasnik matematički, 38 (58), 359-376.
@article{article, author = {Pasari\'{c}, Z.}, year = {2003}, pages = {359-376}, keywords = {random transport equation}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {38}, number = {58}, issn = {0017-095X}, title = {The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field}, keyword = {random transport equation} }
@article{article, author = {Pasari\'{c}, Z.}, year = {2003}, pages = {359-376}, keywords = {random transport equation}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {38}, number = {58}, issn = {0017-095X}, title = {The expectation of solution of random continuity equation with Gaussian velocity field}, keyword = {random transport equation} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Mathematical Reviews
  • Zentralblatt MATH





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font