Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 148481

Feedback stabilization of some classes of nonlinear transport systems


Rastović, Danilo
Feedback stabilization of some classes of nonlinear transport systems // Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo, 51 (2002), -; 325-332 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Feedback stabilization of some classes of nonlinear transport systems

Autori
Rastović, Danilo

Izvornik
Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo (0009-725X) 51 (2002); 325-332

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Transport equation; controllable system; stabilization; semigroup

Sažetak
It is shown that for some cases, the control system of the linearized transport equation with a controllable unstable part is exponentially stabilizable.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Strojarstvo



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
120009

Ustanove
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Danilo Rastović, (106700)

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews
  • Zentralblatt fuer Mathematik