Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 133966

Sharp integral inequalities based on general Euler two-point formulae


Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Vukelić, Ana
Sharp integral inequalities based on general Euler two-point formulae // The Australian & New Zeland Industrial and Applied Mathematics Journal, 46 (2005), 555-574 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Sharp integral inequalities based on general Euler two-point formulae
(Sharp integral inequalities based on General Euler two-point formulae)

Autori
Pečarić, Josip ; Perić, Ivan ; Vukelić, Ana

Izvornik
The Australian & New Zeland Industrial and Applied Mathematics Journal (1446-1811) 46 (2005); 555-574

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
general two-pointformulae; functions of bounded variation; Lipschitzian functions; $L^{;;;;;; p};;;;;; $ estimates

Sažetak
We consider a family of two-point quadrature formulae, using some Euler-type identities. A number of inequalities, for functions whose derivatives are either functions of bounded variation or Lipschitzian functions or $R$-integrable functions, are proved

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Ana Vukelić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Vukelić, Ana
Sharp integral inequalities based on general Euler two-point formulae // The Australian & New Zeland Industrial and Applied Mathematics Journal, 46 (2005), 555-574 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, J., Perić, I. & Vukelić, A. (2005) Sharp integral inequalities based on general Euler two-point formulae. The Australian & New Zeland Industrial and Applied Mathematics Journal, 46, 555-574.
@article{article, year = {2005}, pages = {555-574}, keywords = {general two-pointformulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions, $L\^{}{, , , , , , p}, , , , , , $ estimates}, journal = {The Australian and New Zeland Industrial and Applied Mathematics Journal}, volume = {46}, issn = {1446-1811}, title = {Sharp integral inequalities based on General Euler two-point formulae}, keyword = {general two-pointformulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions, $L\^{}{, , , , , , p}, , , , , , $ estimates} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews