Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1102821

On a variant of Čebyšev’s inequality of the Mercer type


Matković, Anita; Pečarić, Josip
On a variant of Čebyšev’s inequality of the Mercer type // Journal of inequalities and applications, 2020 (2020), 1; 242, 9 doi:10.1186/s13660-020-02509-3 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 1102821 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On a variant of Čebyšev’s inequality of the Mercer type

Autori
Matković, Anita ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of inequalities and applications (1025-5834) 2020 (2020), 1; 242, 9

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen–Mercer inequality ; Čebyšev’s inequality of the Mercer type

Sažetak
We consider the discrete Jensen–Mercer inequality and Čebyšev’s inequality of the Mercer type. We establish bounds for Čebyšev’s functional of the Mercer type and bounds for the Jensen–Mercer functional in terms of the discrete Ostrowski inequality. Consequentially, we obtain new refinements of the considered inequalities.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Anita Matković (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Matković, Anita; Pečarić, Josip
On a variant of Čebyšev’s inequality of the Mercer type // Journal of inequalities and applications, 2020 (2020), 1; 242, 9 doi:10.1186/s13660-020-02509-3 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Matković, A. & Pečarić, J. (2020) On a variant of Čebyšev’s inequality of the Mercer type. Journal of inequalities and applications, 2020 (1), 242, 9 doi:10.1186/s13660-020-02509-3.
@article{article, year = {2020}, pages = {9}, DOI = {10.1186/s13660-020-02509-3}, chapter = {242}, keywords = {Jensen–Mercer inequality, \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-020-02509-3}, volume = {2020}, number = {1}, issn = {1025-5834}, title = {On a variant of \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, keyword = {Jensen–Mercer inequality, \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, chapternumber = {242} }
@article{article, year = {2020}, pages = {9}, DOI = {10.1186/s13660-020-02509-3}, chapter = {242}, keywords = {Jensen–Mercer inequality, \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-020-02509-3}, volume = {2020}, number = {1}, issn = {1025-5834}, title = {On a variant of \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, keyword = {Jensen–Mercer inequality, \v{C}eby\v{s}ev’s inequality of the Mercer type}, chapternumber = {242} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font