Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 106059

Vertex algebras and combinatorial identities


Primc, Mirko
Vertex algebras and combinatorial identities // Acta applicandae mathematicae, 73 (2002), 1-2; 221-238 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Vertex algebras and combinatorial identities

Autori
Primc, Mirko

Izvornik
Acta applicandae mathematicae (0167-8019) 73 (2002), 1-2; 221-238

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
vertex operator algebras; affine Lie algebras; Rogers-Ramanujan identities

Sažetak
In 1980's J. Lepowsky and R. Wilson gave a Lie-theoretic interpretation of Rogers-Ramanujan identities in terms of level 3 representations of affine Lie algebra sl(2, C)~. When applied to other representations and affine Lie algebras, Lepowsky-Wilson's approach yielded series of other combinatorial identities of Rogers-Ramanujan type. At about the same time R. Baxter rediscovered Rogers-Ramanujan identities in the context of statistical mechanics. The work of R. Baxter initiated another line of research which yielded numerous combinatorial and analytic generalizations of Rogers-Ramanujan identities. In this note I'll describe some ideas and results related to Lepowsky-Wilson's approach and indicate the connections with some results in combinatorics and statistical physics.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037002

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirko Primc (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Primc, Mirko
Vertex algebras and combinatorial identities // Acta applicandae mathematicae, 73 (2002), 1-2; 221-238 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Primc, M. (2002) Vertex algebras and combinatorial identities. Acta applicandae mathematicae, 73 (1-2), 221-238.
@article{article, author = {Primc, M.}, year = {2002}, pages = {221-238}, keywords = {vertex operator algebras, affine Lie algebras, Rogers-Ramanujan identities}, journal = {Acta applicandae mathematicae}, volume = {73}, number = {1-2}, issn = {0167-8019}, title = {Vertex algebras and combinatorial identities}, keyword = {vertex operator algebras, affine Lie algebras, Rogers-Ramanujan identities} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews