Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 105575

The Jensen-Gruss Inequality


Budimir, Ivan; Pečarić, Josip
The Jensen-Gruss Inequality // Mathematical Inequalities and Applications, 5 (2002), 205-214 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
The Jensen-Gruss Inequality

Autori
Budimir, Ivan ; Pečarić, Josip

Izvornik
Mathematical Inequalities and Applications (1331-4343) 5 (2002); 205-214

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Sažetak
The Jensen-Gruss inequality is proved, that is conversion of Jensen's inequality related to the well known Gruss inequality.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117006

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Budimir, Ivan; Pečarić, Josip
The Jensen-Gruss Inequality // Mathematical Inequalities and Applications, 5 (2002), 205-214 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Budimir, I. & Pečarić, J. (2002) The Jensen-Gruss Inequality. Mathematical Inequalities and Applications, 5, 205-214.
@article{article, year = {2002}, pages = {205-214}, keywords = {}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, volume = {5}, issn = {1331-4343}, title = {The Jensen-Gruss Inequality}, keyword = {} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus