Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1053325

Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series


Dadić, Martin; Jurčević, Marko; Malarić, Roman
Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series // IEEE access, 2020 (2020), 2979866, 8 doi:10.1109/ACCESS.2020.2979866 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 1053325 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series

Autori
Dadić, Martin ; Jurčević, Marko ; Malarić, Roman

Izvornik
IEEE access (2169-3536) 2020 (2020); 2979866, 8

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
B-H curve, non-linear magnetics, complex exponential series, digitizers

Sažetak
The paper presents an accurate and simple method for the approximation of the nonlinear B-H curves using expansion into complex exponential series. The least-squares fit of the model is obtained by the application of the Moore-Penrose pseudoinverse. Due to the completeness of the orthogonal basis of the approximation, any desired accuracy can be achieved with increasing the number of terms. Using the measurements acquired by an automated system based on the PXI digitizer boards, the feasibility of the method is proved.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Elektrotehnika, Temeljne tehničke znanosti



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-IP-2019-04-7354 - Mjeriteljska infrastruktura za potporu inteligentnoj energetskoj mreži (INTELIGRID) (Malarić, Roman, HRZZ - 2019-04) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Roman Malarić (autor)

Avatar Url Marko Jurčević (autor)

Avatar Url Martin Dadić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi

Citiraj ovu publikaciju:

Dadić, Martin; Jurčević, Marko; Malarić, Roman
Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series // IEEE access, 2020 (2020), 2979866, 8 doi:10.1109/ACCESS.2020.2979866 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Dadić, M., Jurčević, M. & Malarić, R. (2020) Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series. IEEE access, 2020, 2979866, 8 doi:10.1109/ACCESS.2020.2979866.
@article{article, year = {2020}, pages = {8}, DOI = {10.1109/ACCESS.2020.2979866}, chapter = {2979866}, keywords = {B-H curve, non-linear magnetics, complex exponential series, digitizers}, journal = {IEEE access}, doi = {10.1109/ACCESS.2020.2979866}, volume = {2020}, issn = {2169-3536}, title = {Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series}, keyword = {B-H curve, non-linear magnetics, complex exponential series, digitizers}, chapternumber = {2979866} }
@article{article, year = {2020}, pages = {8}, DOI = {10.1109/ACCESS.2020.2979866}, chapter = {2979866}, keywords = {B-H curve, non-linear magnetics, complex exponential series, digitizers}, journal = {IEEE access}, doi = {10.1109/ACCESS.2020.2979866}, volume = {2020}, issn = {2169-3536}, title = {Approximation of the Nonlinear B-H curve by Complex Exponential Series}, keyword = {B-H curve, non-linear magnetics, complex exponential series, digitizers}, chapternumber = {2979866} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font