Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1038057

On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law


Pečarić, Đilda; Pečarić, Josip; Rodić, Mirna
On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law // Mathematical inequalities & applications, 22 (2019), 4; 1463-1475 doi:10.7153/mia-2019-22-102 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 1038057 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law

Autori
Pečarić, Đilda ; Pečarić, Josip ; Rodić, Mirna

Izvornik
Mathematical inequalities & applications (1331-4343) 22 (2019), 4; 1463-1475

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Green function ; Jensen inequality ; f−divergence ; Zipf-Mandelbrot law

Sažetak
By means of one new Jensen-type inequality for signed measures which is characterized via several different Green functions, in this paper we derive new inequalities for generalized f-divergences. The applications on the Zipf-Mandelbrot law, as one specific kind of probability distributions, are also given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika, Informacijske i komunikacijske znanosti



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Hrvatsko katoličko sveučilište, Zagreb

Profili:

Avatar Url Đilda Pečarić (autor)

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi mia.ele-math.com

Citiraj ovu publikaciju:

Pečarić, Đilda; Pečarić, Josip; Rodić, Mirna
On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law // Mathematical inequalities & applications, 22 (2019), 4; 1463-1475 doi:10.7153/mia-2019-22-102 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, Đ., Pečarić, J. & Rodić, M. (2019) On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law. Mathematical inequalities & applications, 22 (4), 1463-1475 doi:10.7153/mia-2019-22-102.
@article{article, year = {2019}, pages = {1463-1475}, DOI = {10.7153/mia-2019-22-102}, keywords = {Green function, Jensen inequality, f−divergence, Zipf-Mandelbrot law}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, doi = {10.7153/mia-2019-22-102}, volume = {22}, number = {4}, issn = {1331-4343}, title = {On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law}, keyword = {Green function, Jensen inequality, f−divergence, Zipf-Mandelbrot law} }
@article{article, year = {2019}, pages = {1463-1475}, DOI = {10.7153/mia-2019-22-102}, keywords = {Green function, Jensen inequality, f−divergence, Zipf-Mandelbrot law}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, doi = {10.7153/mia-2019-22-102}, volume = {22}, number = {4}, issn = {1331-4343}, title = {On a Jensen–type inequality for generalized f–divergences and Zipf–Mandelbrot law}, keyword = {Green function, Jensen inequality, f−divergence, Zipf-Mandelbrot law} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font