Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1036037

POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT


Uglešić, Lovro; Glavina, Trpimir; Lasić, Davor; Kaliterna, Mariano
POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT // Psychiatria Danubina, 29 (2017), 1; 90-91 (međunarodna recenzija, članak, stručni)


CROSBI ID: 1036037 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT

Autori
Uglešić, Lovro ; Glavina, Trpimir ; Lasić, Davor ; Kaliterna, Mariano

Izvornik
Psychiatria Danubina (0353-5053) 29 (2017), 1; 90-91

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, stručni

Ključne riječi
POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME, OLANZAPINE

Sažetak
Postinjection delirium/sedation syndrome (PDSS) following olanzapine long-acting injection (LAI) is a serious adverse event, which includes symptoms of sedation (ranging from mild in severity to excessive, i.e. coma) and/or delirium (including confusion, disorientation, agitation, anxiety and other cognitive impairment). Since introduction of olanzapine LAI into our department (February of 2012), we administered approximately 4000 injections and had only one case of PDSS (0.025% of injections).

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti



POVEZANOST RADA


Ustanove:
KBC Split,
Medicinski fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Davor Lasić (autor)

Avatar Url Trpimir Glavina (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Uglešić, Lovro; Glavina, Trpimir; Lasić, Davor; Kaliterna, Mariano
POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT // Psychiatria Danubina, 29 (2017), 1; 90-91 (međunarodna recenzija, članak, stručni)
Uglešić, L., Glavina, T., Lasić, D. & Kaliterna, M. (2017) POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT. Psychiatria Danubina, 29 (1), 90-91.
@article{article, year = {2017}, pages = {90-91}, keywords = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME, OLANZAPINE}, journal = {Psychiatria Danubina}, volume = {29}, number = {1}, issn = {0353-5053}, title = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT}, keyword = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME, OLANZAPINE} }
@article{article, year = {2017}, pages = {90-91}, keywords = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME, OLANZAPINE}, journal = {Psychiatria Danubina}, volume = {29}, number = {1}, issn = {0353-5053}, title = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME (PDSS) FOLLOWING OLANZAPINE LONG-ACTING INJECTION: A CASE REPORT}, keyword = {POSTINJECTION DELIRIUM/SEDATION SYNDROME, OLANZAPINE} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • Social Science Citation Index (SSCI)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus
  • MEDLINE





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font