Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 103156

Minkowski content and singular integrals


Žubrinić, Darko
Minkowski content and singular integrals // Chaos, solitons and fractals, 17 (2003), 1; 169-177 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Minkowski content and singular integrals

Autori
Žubrinić, Darko

Izvornik
Chaos, solitons and fractals (0960-0779) 17 (2003), 1; 169-177

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Sažetak
Assume that lower and upper d-dimensional Minkowski contents of are different both from 0 and . We show that the function d(x, A)- is integrable in a tubular neighbourhood of A if and only if <N-d (the if part is known). von Koch's curve and the Sierpinski gasket are shown to satisfy the Minkowski content condition. The notions of relative Minkowski content and relative box dimension are introduced in order to extend this result to singular functions generated by more general fractal sets, which may have classical upper or lower d-dimensional Minkowski content equal to 0 or .

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0036031

Ustanove
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Darko Žubrinić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Žubrinić, Darko
Minkowski content and singular integrals // Chaos, solitons and fractals, 17 (2003), 1; 169-177 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Žubrinić, D. (2003) Minkowski content and singular integrals. Chaos, solitons and fractals, 17 (1), 169-177.
@article{article, author = {\v{Z}ubrini\'{c}, D.}, year = {2003}, pages = {169-177}, keywords = {}, journal = {Chaos, solitons and fractals}, volume = {17}, number = {1}, issn = {0960-0779}, title = {Minkowski content and singular integrals}, keyword = {} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews