Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1019137

Oral bullous lesions due to the azithromycin intake


Vucicevic Boras, Vanja; Loncar-Brzak, Bozana; Vidovic Juras, Danica; Jukic, Ines Lakos; Ljubojevic Hadzavdic, Suzana; Negovetic Vranic, Dubravka; Pelivan, Ivica
Oral bullous lesions due to the azithromycin intake // Australasian medical journal, 11 (2018), 4; 237-239 doi:10.21767/amj.2018.3388 (međunarodna recenzija, pregledni rad, stručni)


CROSBI ID: 1019137 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Oral bullous lesions due to the azithromycin intake

Autori
Vucicevic Boras, Vanja ; Loncar-Brzak, Bozana ; Vidovic Juras, Danica ; Jukic, Ines Lakos ; Ljubojevic Hadzavdic, Suzana ; Negovetic Vranic, Dubravka ; Pelivan, Ivica

Izvornik
Australasian medical journal (1836-1935) 11 (2018), 4; 237-239

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, pregledni rad, stručni

Ključne riječi
azithromycin ; antibiotic ; bullous lesions ; drug reaction ; adverse ; oral reaction

Sažetak
We report a case of 29-year-old woman who was admitted to our Department with red eyes and two bullae located on the right buccal mucosa. Otherwise she is healthy but one day before she finished azithromycin (Sumamed, Tewa, Croatia) intake as she had pneumonia. Direct and indirect immunofluorescence did not reveal presence of vesicullobulous disorders. During the period of nine days she was given 40mg of prednisone (Decortin, Merck, Germany) orally as well as betamethasone (Beloderm, Belupo, Croatia) in orabase locally and after that the lesions subsided.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Medicinski fakultet, Zagreb,
Klinički bolnički centar Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Vucicevic Boras, Vanja; Loncar-Brzak, Bozana; Vidovic Juras, Danica; Jukic, Ines Lakos; Ljubojevic Hadzavdic, Suzana; Negovetic Vranic, Dubravka; Pelivan, Ivica
Oral bullous lesions due to the azithromycin intake // Australasian medical journal, 11 (2018), 4; 237-239 doi:10.21767/amj.2018.3388 (međunarodna recenzija, pregledni rad, stručni)
Vucicevic Boras, V., Loncar-Brzak, B., Vidovic Juras, D., Jukic, I., Ljubojevic Hadzavdic, S., Negovetic Vranic, D. & Pelivan, I. (2018) Oral bullous lesions due to the azithromycin intake. Australasian medical journal, 11 (4), 237-239 doi:10.21767/amj.2018.3388.
@article{article, year = {2018}, pages = {237-239}, DOI = {10.21767/amj.2018.3388}, keywords = {azithromycin, antibiotic, bullous lesions, drug reaction, adverse, oral reaction}, journal = {Australasian medical journal}, doi = {10.21767/amj.2018.3388}, volume = {11}, number = {4}, issn = {1836-1935}, title = {Oral bullous lesions due to the azithromycin intake}, keyword = {azithromycin, antibiotic, bullous lesions, drug reaction, adverse, oral reaction} }
@article{article, year = {2018}, pages = {237-239}, DOI = {10.21767/amj.2018.3388}, keywords = {azithromycin, antibiotic, bullous lesions, drug reaction, adverse, oral reaction}, journal = {Australasian medical journal}, doi = {10.21767/amj.2018.3388}, volume = {11}, number = {4}, issn = {1836-1935}, title = {Oral bullous lesions due to the azithromycin intake}, keyword = {azithromycin, antibiotic, bullous lesions, drug reaction, adverse, oral reaction} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font