Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 101638

Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H*-algebra


Ilišević, Dijana
Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H*-algebra // Acta mathematica Hungarica, 101 (2003), 1-2; 69-78 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H*-algebra

Autori
Ilišević, Dijana

Izvornik
Acta mathematica Hungarica (0236-5294) 101 (2003), 1-2; 69-78

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
H*-algebra; Hilbert module; strong Cauchy-Schwarz inequality; Molnar-dependence

Sažetak
Molnar-dependence is related to the strong Cauchy-Schwarz inequality in a pre-Hilbert module over an H*-algbera analogously as the linear dependence is related to the Cauchy-Schwarz inequality in a pre-Hilbert space. Necessary and sufficient conditions for two elements of a pre-Hilbert module to be Molnar-dependent are established in this article, what is enabled by proving a stronger inequality than the strong Cauchy-Schwarz one. Furthermore, it is shown that Molnar-dependence is a transitive relation.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037106
037003

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Dijana Ilišević (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ilišević, Dijana
Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H*-algebra // Acta mathematica Hungarica, 101 (2003), 1-2; 69-78 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ilišević, D. (2003) Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H*-algebra. Acta mathematica Hungarica, 101 (1-2), 69-78.
@article{article, author = {Ili\v{s}evi\'{c}, D.}, year = {2003}, pages = {69-78}, keywords = {H\ast-algebra, Hilbert module, strong Cauchy-Schwarz inequality, Molnar-dependence}, journal = {Acta mathematica Hungarica}, volume = {101}, number = {1-2}, issn = {0236-5294}, title = {Molnar-dependence in a pre-Hilbert module over an H\ast-algebra}, keyword = {H\ast-algebra, Hilbert module, strong Cauchy-Schwarz inequality, Molnar-dependence} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews