Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 101377

On redundance of one of the axioms of a generalized normed space


Ilišević, Dijana
On redundance of one of the axioms of a generalized normed space // Glasnik matematički, 37(57) (2002), 1; 133-139 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
On redundance of one of the axioms of a generalized normed space

Autori
Ilišević, Dijana

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 37(57) (2002), 1; 133-139

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
H*-algebra; Hilbert module; normed module; Jordan-von Neumann theorem

Sažetak
It is shown that one of the axioms of a generalized normed space is redundant. More precisely, Jordan-von Neumann type theorem for a pre-Hilbert module is also valid if that axiom is omitted.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037106
037003

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Dijana Ilišević (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ilišević, Dijana
On redundance of one of the axioms of a generalized normed space // Glasnik matematički, 37(57) (2002), 1; 133-139 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Ilišević, D. (2002) On redundance of one of the axioms of a generalized normed space. Glasnik matematički, 37(57) (1), 133-139.
@article{article, author = {Ili\v{s}evi\'{c}, D.}, year = {2002}, pages = {133-139}, keywords = {H\ast-algebra, Hilbert module, normed module, Jordan-von Neumann theorem}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, volume = {37(57)}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {On redundance of one of the axioms of a generalized normed space}, keyword = {H\ast-algebra, Hilbert module, normed module, Jordan-von Neumann theorem} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews